Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

429 föremål
Pall, 1900-talets mitt.
6d 19 tim
Pall, 1900-talets mitt.
Utropspris
5 000 SEK
Spegel, 1960/70-tal.
8d 3 tim
Spegel, 1960/70-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel, omkring år 1900.
6d 20 tim
Spegel, omkring år 1900.
Utropspris
2 500 SEK
Spegel, sent 1800-tal.
6d 20 tim
Spegel, sent 1800-tal.
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj, 1970-tal.
6d 22 tim
Fåtölj, 1970-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Bord/trädgårdsbord 1900-tal.
7d
Bord/trädgårdsbord 1900-tal.
Utropspris
3 000 SEK
Bord Enea design Danmark 2000-tal.
7d
Utropspris
6 000 SEK
Soffbord sent 1900-tal.
7d
Soffbord sent 1900-tal.
Utropspris
2 500 SEK
Spegel rokokostil 1900-talets mitt.
7d
Utropspris
2 500 SEK
Konsolbord/sideboard Art Deco-stil 2000-tal.
7d
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå 1900-talets  mitt.
7d 2 tim
Byrå 1900-talets mitt.
Utropspris
2 500 SEK
Bröderna Andersson, soffa, "Andrew",
5d 21 tim
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk, 1970-80-tal.
5d 22 tim
Bänk, 1970-80-tal.
Utropspris
2 500 SEK