Möbler

I Bukowskis möbelsortiment ryms bord, stolar, salongsmöbler, byråar, soffor och mycket mer. Här erbjuds möbler från alla olika tidsepoker och från flera av de mest framstående formgivarna så som Lars Nordin, Jonas Hultsten, Johan Åkerblad, Nils Meunier, Hans J Wegner, Børge Mogensen, Josef Frank, Carl Malmsten och Arne Jacobsen. Samlingsnamnet... Läs mer

280 föremål
Skåp, 1700-tal.
17 tim 50m
Skåp, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Anika Reuterswärd, soffbord, "Bas 2", Fogia.
18 tim 34m
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bokhyllor, 2 st, teak, 1950/60-tal.
20 tim 18m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
20 tim 20m
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 6 st, Danmark, 1960-tal.
20 tim 24m
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Slagbord, furu, 1800-tal.
20 tim 40m
Slagbord, furu, 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hörnbokhylla i 3 sektioner, 1940-tal.
21 tim 4m
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard med två hyllplan, Porro, Italien.
1d 17 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-tal.
1d 17 tim
Bord, 1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bord, gustaviansk stil, omkring 1900.
1d 18 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byrå, Sverige, 1950/60-tal.
1d 18 tim
Byrå, Sverige, 1950/60-tal.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lampetter i gustaviansk stil, ett par.
1d 18 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, sent 1800-tal.
1d 20 tim
Skrivbord, sent 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 5 st, omkring år 1800.
1d 20 tim
2 222 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, 1900-talets första hälft.
1d 20 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Serveringsvagn, funkis, 1930/40-tal.
1d 21 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, sent 1900-tal, signerat P.N.
1d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bänk, 1900-talets mitt.
1d 21 tim
Bänk, 1900-talets mitt.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1950/60-tal.
1d 21 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Slagbord, 1800-tal.
1d 22 tim
Slagbord, 1800-tal.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, barock, 1700-tal.
1d 22 tim
Byrå, barock, 1700-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Charles & Ray Eames, kontorsstol, "EA117" Vitra.
2d 18 tim
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK