Möbler på auktion just nu
Rund skiva med bred sarg i betsad björkfaner, på underrede i massiv björk med svällande ben med randdekor, kopplade i kryss. Diameter 95, höjd 60 cm.
Fanerskador. Märken. Ben med sprickbildning. Åldersrelaterat slitage.