Design på auktion just nu
Stomme av vitmetall. Kupa av delvis matterat glas med dekor av blad och spiraler. För en ljuspunkt. Diameter ca 30, höjd 55 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Små nagg. Tillverkningsdefekt i glaset vid den nedre kanten.