Asiatiskt på auktion just nu
Glaserade i blått med dekor av drakar bland molnformationer. Höjd 21,5 cm.
Krackelyr. Glasyrmistor. Vissa mindre glasyrnagg Fotringsnagg. Smärre fläckar.