Bengt Heintze, skålar, 5 st, samt vaser, 2 st, glas, Kosta Boda, signerade, 1973-1988.
Iriserande glas i vita toner. Signerade B.Heintze Kosta. Några daterade 1988, 1973 samt 1979. Diameter på skålarna 8,5-16 cm. Höjd på vaserna 11-13,5 cm.
Smärre nagg.