Skål samt två vaser, glas, möjligtvis Murano, Italien.
Vas med svängd dekor samt guldinslag, 23 cm. Blomsterliknande vas med dekor av guld och inneslutna luftbubblor, 9,5 cm. Liten guldtonad oval skål, Längd 11 cm.
Smärre slitage. Nagg i botten av den stora vasen. Tillverkningsdefekt.
Har du ett liknande föremål du vill få värderat?
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.