Glas på auktion just nu
Förgylld, etsad och slipad dekor. Bestående av: 18 vinglas, 14 cm. 18 champagnekupor, 12 cm. 18 selterglas, 9 cm. 18 dessertvindglas, 9,5 cm.
Enstaka små nagg på fötter och cuppa. Större nagg i ett champagne glas. Obetydligt ytslitage.