Spegellampetter, ett par, 1900-talets första hälft.

Genombruten ram i metall, för två ljus vardera, svängda ljusarmar, fasetterat glas. Höjd 58, bredd 26, djup 15 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK