Design på auktion just nu
Ragnhild Godenius, vaser, 2 st, jugend, signerade och daterade 191? och 1914.
Rundade hänkelvaser i glaserat stengods. Signerade och daterade undertill. Höjd 12-14 cm.
Nagg. Krackelyr. Glasyrmistor. Smärre slitage.