SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av tuppar i blommande trädgård. Bräm med dekor av granatäpplen. Diameter 25,5 cm.

Slitage, fotringsnagg.

0
0
0
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)