Möbler på auktion just nu
Målat i ädelträimitation. Närmast rund skiva på tredelad pelarfot. Längd 56, bredd 55, höjd 73 cm.
Smärre slitage och lagningar, foten med förstärkning av järn. Skivan med fläckar och märken.
Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.