Stekhuv, James Dixon & Sons, Sheffield, England kring sekelskiftet 1900.

På värmefat. Stekhuven med krok för upphängning. Huvens inre längd 46 cm. Längd inkl hänklar 63 cm, bredd 45 cm, totalhöjd 42 cm.

Åldersrelaterat slitage, fläckar, enstaka bucklor.

Klubbat pris
260
2 959
276
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
19 maj 14:49
260 EUR
A
19 maj 14:49
250 EUR
A
19 maj 14:49
240 EUR
19 maj 14:49
220 EUR
A
19 maj 14:49
200 EUR
19 maj 14:49
190 EUR
A
19 maj 14:48
180 EUR
19 maj 14:48
170 EUR
18 maj 9:48
160 EUR
16 maj 22:08
30 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Helsingfors
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–13