Signerad Escobedo. Brons. Höjd 27 cm. Monterad på stensockel.
Proveniens
Skulptrisen Gudrun Eduards
Klubbat pris
3 550
312
331
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (10 bud)
5
14 maj 19:11
3 550 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5
6
A
14 maj 19:11
3 350 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6. Det här budet har lagts av budbetjänten på uppdrag av kunden.
6
14 maj 19:10
3 250 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 6
5
A
14 maj 19:10
3 050 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 5. Det här budet har lagts av budbetjänten på uppdrag av kunden.
6
14 maj 19:10
2 850 SEK
5
14 maj 17:10
2 200 SEK
11 maj 11:50
2 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
8 maj 23:51
1 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
8 maj 20:35
1 300 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
7 maj 23:15
1 111 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
Omfattas av följerätt
Enligt lag betalar köparen en konstnärsavgift för detta konstverk. Avgiften är som högst 5%. Ju högre försäljningspris desto lägre procentsats. För mer information kring denna lag: