Silver på auktion just nu
Gustaf Möllenborg, karott med lock silver Stockholm 1856
Lock med löstagbar hänkel så lock kan användas som skål, dekor i relief av vinranka, 30x20 cm, vikt ca 1789 gram
Bruksslitage. Repor.
Maltesholms slott