Hur bokar jag transport?
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
När levereras varan?
Din order kommer att iordningställas inom 2-5 dagar efter att transporten är bokad. Du kommer att få ett meddelande per mail, telefon eller sms när ditt objekt är på väg. Observera att leveransadress vid eventuell hemtransport måste vara densamma som du angett som din fakturaadress vid betalning med Klarna.
Martin Bernström, bägare, delvis förgyllt silver, Härnösand (verksam 1742-1779 (1782)). Rokoko.
Svagt konande, dekor av vågband och stämplad lambrequin samt graverade initialer och datering 1754 samt 1917. Godronnerad fotring. Höjd 16,7 cm, diameter 12,2 cm. Vikt 324 g.
Proveniens
En betydande svensk privatsamling.
×
Logga in
Kunde inte logga in
Bukowskis använder cookies för att hantera inloggningen. Vänligen aktivera cookies för domänen www.bukowskis.com och prova igen.