508
755104

KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Förgyllt och grönpatinerat. Skiva av vit marmor. Sargdekor av pastellage. Ben med snidade lejonhuvuden. Marmorerad träsockel. Längd 109, bredd 52, höjd 83 cm.

Proveniens

Familjen Cederström, Beatelunds, sedermera Rikstens fideikommiss.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

850. Ola Billgren, "Romantiskt landskap (blått)".
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
Budhistorik
140 000

SEK
ditt bud
135 000

SEK
ditt bud
130 000

SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
140 000 SEK