841
729622

MATTA. Antik Täbris. 362 x 280,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 730 - 3 630 EUR
2 900 - 3 870 USD
Klubbat pris
Återrop

Benvit spegel med stor polykrom medaljong och hörnornament med heratimönster. Rödmelerad huvudbård med stor arabesk-, palmett-, och blomranka. Flera smala sekundärbårder.

Ställvis något slitage, något smutsig, fläckar, lagningar. Baksidan med malskador, en långsida med klistrat band på baksidan, något avkortade kortsidor.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

854. Francis Newton Souza, Porträtt av en man.
Utropspris
1 500 000 - 2 000 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK