Porträtt av en adelsdam i en ålder av 15 år, knäbild med en tjänare
Signerad Cornelio Schut samt otydligt daterad 1682?Kopparplåt 24,5 x 19 cm.
Direktör Arne Nilsson, Sandviken.
Stockholms Auktionsverk, Auktion 77, April, 1985. Katalognummer 601, illustrerad Pl. XI.