391
310037

Cornelis Schut III

(1629-1685)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 080 - 11 400 EUR
9 660 - 12 100 USD
Klubbat pris
76 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Cornelis Schut III
(1629-1685)

Porträtt av en adelsdam i en ålder av 15 år, knäbild med en tjänare

Signerad Cornelio Schut samt otydligt daterad 1682?Kopparplåt 24,5 x 19 cm.

Proveniens

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.

Stockholms Auktionsverk, Auktion 77, April, 1985. Katalognummer 601, illustrerad Pl. XI.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

890. Carl Fredrik Hill, Jason och det gyllene skinnet.
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
26 000

SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK