Sengustavianskt. Fanerat med mahogny och lönn. Ovalt på raka ben med fotkryss. Låda i sargen. Inläggningar av meanderbård och stjärndekor. Längd 72,5, bredd 49, höjd 79 cm.
Lagningar, senare fotkryss, fottrissor saknas.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui