för två ljus. Gustaviansk stil. Förgylld och bronserad. Oval med svängda ljusarmar av mässing. Dekor av rosengirlander, räfflad medaljong, bandrosett och krönande kärve. Höjd 99, bredd 64 cm.
Dekorlagningar.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui