Lain mukaan ostaja maksaa tästä taideteoksesta taiteilijapalkkion. Enimmäismaksu on 5 %. Mitä korkeampi myyntihinta, sitä pienempi prosenttiosuus. Lisätietoja tästä laista:
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS
Tämän tietokannan taideteokset ovat tekijänoikeudella suojattuja, eikä niitä saa kopioida ilman oikeudenhaltijoiden lupaa. Teokset kopioidaan tässä tietokannassa Bildupphovsrättin lisenssillä.
Signed Lena Cronqvist och daterad 2007 and numbered 1/3. Bronze, height 120 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Private collection, Sweden.
Näyttelyt
Värmlands museum, Karlstad, "Lena Cronqvist", 19 June - 22 August 2010.
Muut tiedot
Due to the artist the only one foundred.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui