A pair of Hans Wegner easy chairs by Carl Hansen, Denmark, 1950's.
Ek, svart klädsel. Brännmärkta: DESIGN HANS J WEGNER MADE IN DENMARK BY CARL HANSEN & SON ODENSE DENMARK.
Slitage, en med fanerskada, klädsel sekundär. (2)
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui