A Tore Strindberg (1882-1968) set of 32 pewter and metal chess pieces, Herman Bergman, Stockholm.
Tenn och patinerad legering. Signerade T.S-g Herman Bergman Sthlm. Höjd 5-7 cm. I trälåda.
Obetydligt slitage. (32)
Täydennyslista
Skall vara 32 st pjäser; 32 pieces.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui